Kamuoyuna Açıklama

25.03.2014 18:33

Dün sabah, Kayışdağı’nda bulunan Yeditepe Üniversitesi önüne getirilen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) seçim aracı nedeniyle üniversite öğrencileri ve polis arasında yaşanan gerginlik

CHP Ataşehir İlçe Yönetiminin üniversite önünde taraflarla yaptığı görüşmeler sonucu büyümeden sona erdi.
Buna karşın AKP’nin mobil standı önünde bulunanların öğrencilere şişe vb malzemeler atarak kaos yaratma girişimleri de öğrencilerin sağduyusu ve emniyet güçlerinin duyarlı tavrı nedeniyle sonuçsuz kaldı. AKP seçim aracının saat 17.00'de alanı terk etmesi üzerine ise tamamen sona erdi.
Tüm Ataşehirlilerin kaygı ile tanık olduğu, ulusal yayın organlarında da “AKP’nin üniversite önünde propaganda isteği gerginliğe neden oldu” başlığı ile yer alan olayın ardından AKP Ataşehir teşkilatı basın açıklaması yapıp sosyal medyada twitler atarak, Ataşehir Belediyesi ve şahsımı suçlu gibi göstermeye çalıştı.
AKP Ataşehir Teşkilatının ilçe de kaos yaratma, demokrasinin olmazsa olmazı oy kullanma hakkını sabote etme, yıllardır hiçbir ayrım gözetmeden kardeşçe yaşayan İlçemiz sakinlerini birbirine düşman etme politikalarını şiddetle kınıyorum.
Tüm Ataşehirlileri de nereden gelirse gelsin, ilçemizde kaos yaratacak hareket, eylem ve gerçek dışı haberlere karşı duyarlı olmaya çağırıyorum.  Saygılarımla.
 
Battal İLGEZDİ
CHP ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI