Ataşehir'e Sağlık Getirdik

Sağlık hizmetlerimize her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz.

5 yıl önce Ataşehir’e sağlık getireceğimize dair söz verdik. Bu amaçla çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Birçok belediye sağlık hizmet alanlarını daraltırken, biz ilçemizde en geniş kapsamda sağlık hizmeti sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz.

- Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi


İlçemizde değerli bilim insanı Türkan Saylan’ın adını verdiğimiz bir tıp merkezi kurduk. Merkezimizde 12 uzman doktor, 10 diş hekimi, bir psikolog, bir pedagog olmak üzere toplam 65 personelimizle yılda 200 bin hastaya hizmet veriyoruz.

SGK’lı olanlar sağlık hizmetlerimizden ücretsiz yararlanırken, hiçbir güvencesi olmayanlar en düşük ücretle tıp merkezimizin hizmetlerinden faydalanabiliyor.


- Doç. Dr. Bahriye Üçok Hasta Konuk Evi

Küçükbakkalköy’de, İstanbul’un bir ilçe belediyesine ait tek hasta konuk evi olan Doç. Dr. Bahriye Üçok Hasta Konuk Evi’ni açtık. Burada, Anadolu’dan gelen ve kalacak yeri olmayan hasta ve yakınlarına hizmet veriyoruz. Hasta konuk evinde özellikle Anadolu yakasındaki devlet hastanelerinde ayakta tedavi gören hastaları misafir ediyoruz.- Ataşehir Belediyesi Sağlık Merkezi

Küçükbakkalköy’de açtığımız Ataşehir Belediyesi Sağlık Merkezi’nde sigortalı ya da sigortasız olduğuna bakılmaksızın tüm vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet veriyoruz.
Merkezimizde:
• Kadın ve Aile Sağlığı
• Ana-Çocuk Sağlığı
• Ergenlik Çağı Fizyolojik ve Psikolojik Destek hizmetleri sunulmakta ve ayrıca,
• Kemik yoğunluğu ölçümü yapılmakta.

- EVİNİZE SAĞLIK GETİRDİK!
- Evde Sağlık Hizmetleri

-Tıbbi Danışmanlık Hizmeti

Tıbbi Danışmanlık hizmeti ile acil ya da acil olmayan, sağlınızla ilgili her türlü konuda sorularınızı deneyimli hekimlere yöneltebileceğiniz, koruyucu ve yönlendirici bir sağlık hizmeti veriyoruz.
Vatandaşlarımız 7 gün 24 saat 444 45 70 numaralı sağlık hattımızı arayarak,  tıbbi danışmanlık hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

-Acil Yardım Ambulansı Hizmeti

Kalp krizi, bilinç kaybı, koma, trafik kazası vb. acil durumlarda 444 45 70 numaralı hattımızı arayarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Sağlık hattı doktorlarımız tarafından durum hızla değerlendiriliyor ve hastanın en yakın hastaneye transferi gerçekleştiriliyor.

Acil yardım ambulans ekibimizde;
- Doktor

- Acil Tıp Teknisyeni (ATT), Paramedik

- Sağlık Bakanlığı İlkyardım Sertifikası’na sahip sürücü bulunuyor.

Bu hizmetten Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği acil durum kriterlerine uyduğu sağlık ekiplerince tespit edilmiş tüm vatandaşlarımız 7 gün 24 saat yararlanabiliyor.

-Hasta Nakil Ambulansı

Ataşehir’de ikamet eden engelli ve 65 yaş üstü yatalak, sedye ile taşınması gereken hastaların evden sağlık kurumuna, sağlık kurumundan evine ya da sağlık kurumundan sağlık kurumuna naklini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız bu hizmete 7 gün 24 saat 444 45 70 numaralı çağrı merkezinden ulaşabiliyor.

-Evde Muayene

Engelli ve 65 yaş üzerindeki Ataşehirlilerin acil durumlar dışındaki sağlık problemlerini doktorlarımızı evlerine göndererek rahatsızlıklarını tespit ediyor ve kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

-Hemşirelik Hizmetleri

• Enjeksiyon uygulamaları
• Serum takma ve takibi
• Laboratuvar tetkikleri ve uygulamaları
• Sonda ve katater uygulamaları
• Kolostomi ve stoma bakımı
• Pansuman ve yara bakımı
• Tansiyon ve kan şekeri ölçümü

-Evde Kişisel Bakım Hizmetleri

• Saç ve sakal tıraşı
• Tırnak kesimi
• Tuvalet ve banyo desteği
Bu hizmeti evde yalnız yaşayan 65 yaş üstü,  kronik rahatsızlığı olan, engelli ve kendi başına bu işlemleri yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız için veriyoruz.-Sosyal Alarm Sistemi Hizmeti

Yalnız yaşayan engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız,  evlerine kurduğumuz sosyal alarm sistemi ile sadece bir tuşa basarak, 7 gün 24 saat sağlık ve sosyal destek hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Sabit telefon hattı üzerinden çalışan sosyal alarm sistemimiz ile vatandaşlarımız tek tuşla çağrı merkezine bağlanarak, sesli görüşme yapabiliyor acil ve konuşamayacak durumda olsa bile, sadece tek bir tuşa basarak yardım isteğini çağrı merkezimize ulaştırabiliyor.
Sosyal Alarm Sistemi, hastamız butona bastığı anda devreye giriyor. Hastanın adres ve konum bilgileri, anında merkezimize ulaşıyor ve harekete geçiyoruz.

-Çocuklarımızı Sağlıklı Koşullarda Ücretsiz Sünnet Ediyoruz

Ataşehir’de yaşayan erkek çocuklarımızın sünnetlerini, hastane ve tıp merkezlerinde çağdaş koşullarda gerçekleştiriyoruz. Her yıl düzenlediğimiz sünnet şöleninde birbirinden ünlü sanatçıları ağırlıyor, çocuklarımızın aileleri ile hep birlikte eğleniyoruz.