Daha Temiz Bir Ataşehir İçin Çalışıyoruz

Ataşehirlilerin sağlıklı bir çevrede yaşaması için gayret ediyoruz.

- Ataşehir’in Vatandaş Karnesi Pekiyi Çıktı
İstanbul Üniversitesi’nin 39 ilçe düzeyinde toplam 4 bin kişi ile yaptığı “İstanbul Vatandaş Karnesi Projesi” adlı araştırma sonucu belediyemiz,  temizlik, çevre, elektrik, aydınlatma, su ve kanalizasyon hizmetlerinde en başarılı ilçe belediyeleri arasında ilk sıralarda yer aldı.
 

Ataşehir’in Çöplerini Yeraltına TopluyoruzAtaşehir’in daha temiz ve sağlıklı bir çevreye sahip olması için pek çok noktaya, kapalı ve sağlam mekanizmasıyla koku ve çöp sızıntısını önleyen yeraltı konteynerleri yerleştiriyoruz.
Bu konteynerlerin sayısı 250’yi aşıyor ve bu sayı, evsel atık toplama sistemimizin %30’una tekabül ediyor. İlçedeki 70 daire ile üstü apartman ve sitelere, yeraltı çöp konteyneri sistemi kullanma zorunluluğu getirdik. Yerüstü çöp konteynerlerine göre 10 kata kadar daha fazla atık toplayabilen yeraltı çöp konteyneri sistemi aynı zamanda çok da uzun ömürlü. Yıkama araçlarımız ile bu konteynerleri periyodik olarak yıkıyor ve dezenfekte ediyoruzAyrıca ilçemizdeki yerüstü çöp konteyneri sayısını da 2009 yılından bu yana 2.000’den, 3.000’e çıkardık. Bütün konteynerlerin periyodik olarak temizliğini, bakım ve onarımını da yapıyoruz.


Okullarımıza Sahip Çıkıyoruz

Çocuklarımızın sağlığını önemsiyor, eğitim - öğretim yılı başlangıcında ilçedeki tüm okullarımızın bahçelerini temizliyoruz. Bunun yanı sıra 8 gün aralıklarla okullarımızın ortak kullanım alanlarını salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı dezenfekte ediyoruz. Ayrıca okullarımıza bakım-onarım desteği de sağlıyoruz.