Halkla İlişkiler Faaliyetlerimiz

Güler yüzlü hizmet Ataşehir’de! 


Türkiye’nin en güler yüzlü kamu kurumunda sizlere hizmet veriyoruz.
Belediyemize gelen vatandaşlarımızı güler yüzle karşılıyor, onları  misafirperverlikle ağırlıyoruz.

Günün her saatinde çay, meyve suyu, süt, kahve, su, soda gibi ikramlarda bulunuyor, çocuklara çeşitli hediyeler sunuyoruz.

-Sosyal Medya

Türkiye’de sosyal medyayı en etkin biçimde kullanarak 7-24 hizmet veren tek ilçe belediyesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Facebook ve twitter hesaplarımıza ulaşan vatandaşlarımızın taleplerine en kısa sürede yanıt veriyor, sorunlarını çözümlemek için var gücümüzle çalışıyoruz.   

-Başkan Ataşehir’i Dinliyor Projesi

Ataşehir’deki her kapıyı çalarak sizlerle birebir iletişim kuruyoruz. Bu amaçla kurduğumuz saha ekibimiz ekibimizle, 17 mahallede bulunan, 138.708 haneyi tek tek ziyaret ediyor,  sizlerin belediyemiz ile ilgili memnuniyet, beklenti ya da varsa şikayetlerini tespit ediyoruz.

Ziyaretler sırasında, belediyemizin hizmetlerini anlatan hizmet rehberleri dağıtıyor ve anketler yapıyoruz. Sizler böylece aldığınız hizmetleri değerlendirebiliyor,  varsa şikayetlerinizi yetkililere iletebiliyorsunuz. Bizler de bu şikayetlerle ilgili size en kısa zamanda telefonla geri bildirimde bulunuyoruz. Yaptığımız anketlerle, Ataşehir’deki demografik yapıyı da ortaya koyarak, olası sorunları belirlemeyi hedefliyoruz. Anketlerde yer alan sorularla yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımızı tespit ediyor,  belediye yardımlarından yararlanabilmeleri için gerekli işlemler yapıyor, ya da kaymakamlık vb. devlet kurumlarına yönlendiriyoruz.