Kültür Merkezileri İnşa Ediyoruz

Ataşehir’i kültür ve sanatın buluşacağı bir merkez haline getireceğiz.-Cemal Süreya Etkinlik Ve Sergi SalonuKüçükbakkalköy Mahallesi, Novada AVM’de hizmete sunduğumuz Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik  ve Sergi Salonumuz, çok sayıda tiyatro, panel, müzik dinletisi vb. etkinliğe ve sergiye ev sahipliği yapıyor.

-Kültür Merkezlerimizin İnşası Sürüyor
Ataşehir’i müziğin resmin, tiyatronun, dansın hayat bulduğu capcanlı bir yaşam alanı haline getirmeyi hedefliyoruz. 2014’ün ilk çeyreğinde kapılarını halkımıza açacak bu merkezlerimiz ulusal ve uluslararası tiyatro, dans ve müzik festivallerine, sergilere ilçemizin adını dünyaya duyuracak etkinliklere ev sahipliği yapacaklar.

Konferans salonlarımızda düşün ve sanat yaşamımıza yön verecek toplantılar, paneller ve konferanslar düzenleyeceğiz. Çok amaçlı salonlarımızda sivil toplum örgütleri etkinliklerini sergileyebilecek, amatör ve profesyonel müzisyenler müzik stüdyolarında özgürce müzik yapabilecekler. Vatandaşlarımız resim ve heykel atölyelerimizde çalışma yapmak imkanı bulacak.

Klasik kütüphanelerin yanı sıra, çocuk kütüphanesi, görme engelliler için sesli kütüphane ve elektronik kütüphane kuracağız. Halen Ataevlerimizde verdiğimiz ücretsiz keman, bağlama, gitar ve piyano gibi sanatsal eğitimlerimiz bu merkezlerimizdeki dersliklerde de sürecek.         
 
Çocuk, genç ve yaşlısı ile tüm Ataşehir’in kültür ve sosyal aktivitelerine ev sahipliği yapacak çok amaçlı kültür merkezimizin özellikleri:

- Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi: 10.000 m²Mustafa Saffet Kültür Merkezi; 6 kattan oluşuyor. Engelli vatandaşlarımızın da kolaylıkla yararlanabileceği donanıma sahip kültür merkezimizde tiyatro ve sinema salonlarının yanı sıra, 200 kişilik çok amaçlı salon, kafe, derslikler ve kitabevi de bulunuyor.

- İçerenköy Kültür Merkezi: 23.000 m²İçerenköy Kültür Merkezi’nde halkla ilişkiler, zabıta ve vergi ödeme vezneleri gibi hizmet birimlerimizin yanı sıra, görme engelliler için sesli kütüphane, elektronik kütüphane, klasik kütüphane, 6 adet sinema salonu ve 650 kişilik çok amaçlı bir salon da bulunuyor.

- İçerenköy Neşet Ertaş Kültür Evi: 1.650 m²Alanaldı Caddesi üzerinde yer alan kültür evi 1.648 metrekare alan üzerine inşa edilecek. Çok amaçlı eğitim ve spor salonları gibi mekânların bulunacağı kültür evimizin 2014 yılında tamamlanmasını planlıyoruz.