Kültür ve Sanatın Adresiyiz

Kalbimiz sanat için atıyor!

Kültür ve Sanatı Mahallelerimize Taşıyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bu yana, ücretsiz olarak çok sayıda eğitim veriyor  ve etkinlikler düzenliyoruz.

- Sanat Okulları

Yılda 12 bin öğrenciye ücretsiz sanat eğitimleri veriyoruz. Çocuk Orkestrası, Halk Oyunları, Perküsyon ve Halk Müziği topluluklarımızı kurduk. Halk oyunları ve perküsyon topluluklarımız şimdiden uluslararası başarılara imza atıyor.

-  Tiyatro Festivalleri

 

- Yetişkin Tiyatroları Festivalleri

Her yıl düzenlediğimiz Tiyatro Festivali ile Ataşehir halkını birbirinden güzel oyunlarla buluşturuyoruz.

- Çocuk Tiyatroları Festivalleri

Çocuklarımızı yarıyıl tatillerinde, birbirinden güzel eğitici ve öğretici çocuk oyunlarıyla buluşturuyor, keyifli ve eğlenceli saatler geçirmelerini sağlıyoruz. 

- Kardeş Kültürler Festivali

Her yıl ilçemizde ünlü yıldızları ağırlıyor, milyonlarca vatandaşımızla birlikte kardeşlik türküleri söylüyoruz. Geleneksel hale gelen festivalimizde birbirinden ünlü sanatçıları ve müzik gruplarını Ataşehirlilerle buluşturuyoruz. Edip Akbayram, Selda Bağcan, Sebahat Akkiraz, Bülent Ersoy, Yavuz Bingöl,  Onur Akın, Mustafa Özarslan, Kıraç, Kardeş Türküler, Gripin, Model, Volkan Konak, Sibel Can, Gülben Ergen, Hüseyin Turan, Haluk Levent, Murat Boz, Mustafa Ceceli gibi isimler Ataşehir’de misafir ettiğimiz sanatçılardan bazıları.

- Memleket Havaları

Ataşehir’de yaşayan farklı illere mensup kişilerin birbirleriyle tanışması ve sosyalleşmesi için “Memleket Havaları” etkinliğini düzenliyoruz.

- Kitap Günleri

Ataşehirdeki çocuklara kitap sevgisini aşılamak için Çocuk Kitapları Günleri’ni, yetişkinler içinse Türkiye’nin önde gelen yazarlarının buluştuğu ve kitaplarını imzaladığı Kitap Günleri’ni düzenliyoruz.

- Sanat Tırı

“Tır Dolusu Sanat Mahallenize Geliyor” sloganıyla yürüttüğümüz proje ile çocuklarımıza puzzle, kukla, resim, animasyon, perküsyon ve fotoğraf atölyeleri gibi eğitici ve eğlendirici çalışmaları kapsayan bir tırla, bütün mahallelerimizdeki okulları dolaşıyoruz.

- Ramazan Eğlenceleri

Ramazan ayının eski Ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler, şiir dinletileri, kanto, fasıl ve orta oyunu gösterilerinin yer aldığı Direklerarası Eğlence etkinlikleri düzenliyoruz.

- Mevlana’yı Anma Etkinlikleri

Hoşgörü ve tasavvuf felsefesiyle tüm dünyayı etkilemiş büyük şair ve düşünür Mevlana’yı her yıl düzenlediğimiz törenle anıyoruz.

- Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor Konserler Dizisi

Müziğinde usta olmuş birbirinden önemli isimleri Ataşehirde ağırlayarak, müzikseverlerle buluşturuyoruz.

- Yaza Merhaba Konserleri

2011 yılında düzenlemiş olduğumuz etkinliğimizde Sebahat AKKİRAZ ve Volkan KONAK’ı 50 bine yakın Ataşehirli izledi. 

- Sokak Şenlikleri

Sokak şenlikleri ile İlçemizin birçok noktasında müzik, animasyon ve animasyon ve tiyatro gösterileri düzenliyoruz.

- Sokak Tiyatroları

Yazın düzenlediğimiz bu etkinlikle tiyatroyu sokağa taşıyor,  çocuklarımız parklarda tiyatro izleme fırsatı yakalıyorlar. 

17 mahalleyi gezen Tiyatro TIR’ı ile; Ramazan ayı için özel olarak orta oyun tarzında hazırlanan tiyatro oyunları sahneleniyor.

- Açık Hava Sinemaları

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında okulların bahçelerine açık hava sinemaları kuruyoruz. Ataşehirliler, iftar saati sonrası, birbirinden güzel sinema filmlerini izleme olanağı buluyorlar.

- Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını her yıl düzenlediğimiz Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali ile birbirinden renkli etkinliklerle kutluyoruz. Festival için dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen çocuklarımızı da büyük bir memnuniyetle ağırlıyoruz.

- 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri

Kadınlarımıza değer veriyoruz! Her yıl 8 Mart’ta, tiyatro - film gösterimlerinden, konserlere, panel, sempozyum ve söyleşiden, sergi ve defilelere kadar geniş bir yelpazede hazırladığımız etkinliklerle bu önemli günü hep birlikte coşkuyla kutluyoruz.